כלי עבודה שיעזרו לכם בשיפוץ הבית

שיפוץ הבית הוא מאורע מרגש. בית הוא מרחב בו כולם מרגישים בנוח, מרגישים אהובים, שייכים ושווים. לעיצוב הבית יש מטרה פנימית ולא רק מטרה חיצונית של יופי והרשמה. המראה של הבית יוצר אווירה, חיבור ותפיסת עולם. את מה שאנחנו רוצים להעביר לילדים שלנו אנחנו יכולים להטמיע בעיצוב. אז אם אתם עומדים בפני שיפוץ תדעו שלא כל שיפוץ ועיצוב מחדש מצריכים הזמנת אנשי מקצוע, יש הרבה דברים שאפשר לעשות לבד. רוצים לדעת איך? למה? כמה זה עולה? כל זאת ועוד בכתבה הבאה. 

למה כדאי לשפץ בעצמיכם? 

משתלם לשפץ באופן עצמאי מבחינה כלכלית. אם יש לכם ידיים טובות וכלים מתאימים תוכלו לעשות שיפוץ מדהים ולחסוך הרבה כסף. כמו כן, הכלים בהם תשתמשו יגרמו לכם לעשות עוד דברים בעצמיכם ובכך לחסוך עוד כסף. סיבה נוספת שבשבילה שווה לשפץ באופן עצמאי היא ההתחברות לבית. כשמשקיעים במשהו מתקרבים אליו ומפתחים כלפיו רגשות. בית שיש בו עבודות אישיות של דיירי הבית יוצר בתוכו מרחב מכיל ואוהב. 

אילו כלים צריך בשביל שיפוץ? 

  1. מקדחה ומברג – כלים אלה משמשים לפירוק, התקנה ותלייה. יש מגוון רחב של סוגים בשוק, חשוב להקפיד לקנות מכשיר איכותי עם אופציה לטעינה. 
  2. מסור – כלי זה משמש בעיקר לעבודות נגרות שונות. מסורים משתנים לפי גודל, עוצמה וסוג החומר אותו הם צריכים לחתוך. נסו לחשוב על הצורך שלכם ורק אז לנקות מסור. 
  3. כלים לצביעה – בכל שיפוץ יש שלב של צביעה לכן חשוב להצטייד בכלים אלה – שפכטל, ספוגים, רולרים ומברשות. מדובר בכלים יחסית זולים, חשוב מאוד להשקיע בהם כי הם הופכים את הצביעה ליסודית. 
  4. כלי עבודה ידניים בסיסיים – פטיש, פלייר, קאטר, פלס, סרט מדידה וכיוצא בזה. בכלים אלה אתם תמצאו את עצמיכם משתמשים גם אחרי השימוש. גם אלה כלים יחסית זולים ששווה מאוד לרכוש. 
  5. אביזרי חיבור – מסמרים, ברגים, דיבלים, מדבקות חזקות ועוד. כמה שהם קטנים ככה הם חשובים. בכל בית צריך להיות את האביזרים האלה כיוון שהם משמשים לתלייה, ואין בית שלא תלוי בו שום דבר. 
  6. למתקדמים – אפשר לרכוש קופסאות כלים בהן יש כמעט הכל – אביזרי חיבור, כלים ידניים ומקום לאחסן מכשירים גדולים יותר. הקופסא הזו גורמת להרבה סדר והיא תשמור שהחפצים שלכם לא ייעלמו. 

לסיום 

שיפוץ באופן עצמאי הוא חוויה נהדרת ומגבשת. זה לא קשה כמו שזה נשמע, במיוחד אם מצטיידים בכלים הנדרשים לכך. תוכלו למצוא מגוון רחב של כלים בכל חנות לכלי עבודה שנמצאת ליד ביתכם או לרכוש מוצרים באופן מקוון באתרי האינטרנט השונים. כלי השיפוץ ישמשו אתכם גם אחרי סיום העבודה לכן הם השקעה מאוד משתלמת. חלק מהכלים הבסיסיים מגיעים במחירים מאוד נוחים, וחלק במחירים קצת יותר גבוהים שדורשים השקעה, כמו מקדחה. חשוב לזכור שההוצאה על הכלים משתלמת יותר מתשלום לאיש מקצוע, כי הכלי יהיה אתכם יותר זמן. בהצלחה!