DIY – עשה זאת בעצמך

שאלות נפוצות

מה היתרון בשימוש { Hardwaxoil } שמן וקס לפרקט ?

הבחירה ב Hardwaxoil היא הבחירה הטבעית להגנה על רצפות העץ. שימוש בלכה גורם לייצור של שכבה אטומה ע”ג רצפת הפרקט . לעומת זאת Hardwaxoil חודר ומזין את העץ ונותן הגנה אופטימלית לרצפת הפרקט שלך. כתוצאה בשימוש ב Hardwaxoil רצפת הפרקט תקבל מראה אותנטי מט טבעי , וקל לתחזוקה ותיקון .

כמה שכבות נדרשות לציפוי העץ ב Hardwaxoil שמן וקס לפרקט ?

המותג CIRANOVA מציע שני סוגים של פתרונות לציפוי השמן :

אפשרות 1

ליטוש משטח העץ בנייר ליטוש 100-120 גרעין ציפוי המשטח בשכבה ראשונה של שמן Hardwaxoil או Hardwaxoil Magic (נוסחה משופרת). מריחה והטמעה טובה של השמן בעץ להשאיר לייבוש במשך6-8 שעות (כנדרש) ציפוי המשטח בשכבה שניה של שמן .

אפשרות 2

ציפוי המשטח ב Hardwaxoil Full Solid (שמן מוצק , מרוכז במיוחד) שדורש ציפוי רק בשכבה אחת. מריחה והטמעת השמן בעץ תוך כדי שימוש במכונת פוליש השאר לייבוש במשך 24 שעות

כיצד לתחזק את רצפת הפרקט לאחר הציפוי בשמן ?

ציפוי הפרקט ב Hardwaxoil , הופך את תחזוקת הפרקט לקלה וזמינה בעזרת ליין מוצרי התחזוקה של Ciranova. ניקוי ,אחת לשבוע עד חודש ,(בהתאם לרמת הלכלוך ) בעזרת ה FlooringSoap סבון לניקוי פרקט של Ciranova. ערבוב סבון הרצפה בתוך דלי מים פושרים ניגוב וניקוי הרצפה במטלית לחה ,

מריחה והזנת הפרקט סבון לניקוי פרקט של Ciranova.

לתחזוקה שנתית : יש להשתמש בערכת תחזוקה לפרקט בגמר שמן של Ciranova , שמן אוניברסלי שמספק הגנה מקסימלית לפרקט.

כיצד לתחזק רצפת פרקט בגימור לכה?

בפרקט בגימור לכה , מומלץ לתת ללכה להתקשות ורק אז למרוח פוליש , לקבלת גימור מאט , להשתמש בפוליש מאט לפרקט . ציפוי הלכה על הפרקט נותן שכבת הגנה נוספת מפני לכלוך ונזקים , כדי לתחזק את הפרקט ולהסיר לכלוך מתמשך ושכבות ישנות של פוליש יש להשתמש במנקה חומר לניקוי פרקט אינטנסיבי עמוק של Ciranova. לתחזוקה שוטפת יש להשתמש בחומר ניקוי ורענון לפרקט בגמר לכה של Ciranova.

האם נדרש ללטש את העץ לפני ציפוי בשכבת הגימור?

כדי לאפשר הזנה טובה יותר של חומרי הגימור לרצפת העץ ,אנו ממליצים על ליטוש של הרצפה בנייר ליטוש 100-120 לפני מריחת Hardwaxoil או לכה . לאחר מריחתו של שמן סאטן יתרוממו סיבי העץ של הפרקט .יש להשאיר את החומר לייבוש ואז שייפו את הרצפה בכרית ליטוש .יש להסיר היטב את כל האבק שנשאר לאחר השיוף. לא מומלץ לשייף על משטח צבוע.

מדוע פרקטים בגימור שמן עלולות להיות דביקות לפעמים ?

שמן שנמרח בצורה לא אחידה או בכמות גדולה מידי עלול לייצר על הפרקט תחושה של דביקות . שמן שלא כמו לכה אינו נישאר כציפוי על הפרקט הוא מחלחל וחודר לתוך העץ , לכן במקרה של תחושת דביקות על המשטח כנראה שלא נמרח כראוי או שמרחו כמות מוגזמת ולא אחידה .

האם שימוש במטליות מחומר דליק למריחת השמן יכול לגרום לדליקה ?

כן בהחלט, מריחת השמן בעזרת חומר דליק ותהליך הייבוש של השמן שיוצר ריאקצייה עם החמצן באויר עלולה לייצר בעירה ספונטנית , כדי להימנע מכך יש לטבול את כל המטליות המשומשות במים .

האם ניתן למרוח לכה על פרקט מצופה בשעווה?

לא ניתן למרוח לכה על פרקט מחופה שעווה, לא ניתן להדביק על ציפוי השעווה את ציפוי הלכה לכן כדי שניתן יהיה לצפות את הפרקט בלכה יש להשתמש במסיר צבע ושמן לדקים של CIRANOVA רק לאחר הסרת כל השעווה ושיוף העץ ניתן למרוח את הפרקט השכבה חדשה של לכה .

האם ניתן לשמן פרקט מצופה בשעווה?

לא ניתן למרוח לכה על פרקט מחופה שעווה, לא ניתן להדביק על ציפוי השעווה את ציפוי הלכה לכן כדי שניתן יהיה לצפות את הפרקט בלכה יש להשתמש במסיר צבע ושמן לדקים של CIRANOVA ורק לאחר הסרת כל השעווה ושיוף העץ ניתן למרוח את הפרקט השכבה חדשה של שמן .

האם ניתן לשמן פרקט מצופה בלכה?

לא ניתן למרוח לכה על פרקט מחופה שעווה, לא ניתן להדביק על ציפוי השעווה את ציפוי הלכה לכן כדי שניתן יהיה לצפות את הפרקט בלכה יש להשתמש ב במסיר צבע ושמן לדקים של CIRANOVA ורק לאחר הסרת כל השעווה ושיוף העץ ניתן למרוח את הפרקט השכבה חדשה של שמן .

האם ניתן להשתמש במסיר כתמים על גבי כל סוגי העץ?

מסיר כתמים מתאים לשימוש על משטחי עץ המכילים טאנין , עצים המכילים טאנין הינם אלונים ועצי אורן .

מהן "תרכובות אורגניות נדיפות " ?

תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) חומרים אורגניים (חומרים המכילים אטומי פחמן [C]), להם לחץ אדים גבוה (וטמפ’ רתיחה נמוכה) בטמפרטורת החדר ולכן מתנדפים לאוויר ברמת נידוף גבוה ומהירה .

השימוש בלכות בעלת רמת נדיפות גבוהה מזיקה לאוזון ולסביבה. בקבוצת CIRANOVA ישנה מסורת ארוכה בהשקעה במו”פ על מנת למצוא פתרון ידידותי לסביבה, חלופות לכות ושמנים שמבוססים על ממס.ואפילו אלטנרטיבה על בסיס מים ראה את סדרת Aquafix ו- Ecofix המלאה שלנו.

הפרקט לא מתייבש גם לאחר זמן הייבוש הנדרש?

סיבות :חוסר באוורור או לחות סביבתית מוגברת.

התוצאה של הצבע שמתקבל בסוף שונה מצבע הדוגמא ?

גוון הצבע הסופי של המשטח תלוי בסוג וגימור העץ כולל סיבים , ….)לכן מומלץ תמיד לבצע דגימת צבע קטנה על המשטח המיועד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם